59 Konferencja Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego

Opublikowany 11.12.2018 | Z życia Wydziału

Tradycyjnie z początkiem grudnia obchodzimy górnicze święto Barbórki.
Tradycją stało się, że z tej okazji studenci Naszej Uczelni organizują Konferencję Studenckich Kół Naukowy Pionu Górniczego. Konferencja przeznaczona jest dla studentów działających w Kołach Naukowych oraz wszystkich chętnych, którzy chcą zaprezentować swoje pierwsze osiągnięcia w pracach naukowych i badawczych.

W tym roku odbyła się 59 edycja Studenckiej Konferencji Naukowej Pionu Górniczego AGH

Studenckie Koła Naukowe Naszego Wydziału czynnie uczestniczyły w tej wieloletniej tradycji. Studenci Naszego Wydziału przygotowali również na tegoroczną edycję swoje referaty. Gościliśmy również studentów z zaprzyjaźnionego Uniwersytetu Górniczego z Sankt-Petersburga.

LAUREACI
59 Konferencji Studenckich Kół Naukowych Pionu Górniczego
Sekcja X Wiertnictwo, Nafta i Gaz

Michał Figiel
Wymiar korelacyjny jako miara chaosu krzywych geofizycznych.

Adrian Bugajny, Dominik Cekus, Szymon Zajączkowski
Wpływ dodatków na parametry reologiczne świeżych zaczynów uszczelniających aplikowanych w otworowych wymiennikach ciepła.

Pazdur Sylwia
Badanie wpływu cieczy zarobowej o różnym stężeniu NaCl na czas wiązania zaczynów uszczelniających oraz inne ich parametry.