III miejsce studentki WWNiG w ogólnoświatowym konkursie naftowo-gazowniczym

Opublikowany 19.10.2015 | Z życia Wydziału

Edyta Mikołajczak, studentka z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH zajęła III miejsce w konkursie ?SPE 2015 International Student Paper Contest?, który został zorganizowany przez międzynarodową organizację inżynierską ?Society of Petroleum Engineers?.

edyta1`Jury nagrodziło pracę pt. ?Mathematical modeling of two-phaseproduction from unconventionalwellsusinganalogy to nature?. Projekt dotyczy nowego modelu matematycznego, opartego na układzie równań różniczkowych, który opisuje wydajność gazu ze złóż niekonwencjonalnych z uwzględnieniem wydajności wody. Promotorem wyróżnionej pracy był prof. dr hab. inż. Jerzy Stopa.

Konkurs ?SPE International Student Paper Contest? obejmuje trzy kategorie ? prace studentów I, II i III stopnia (licencjackich i inżynierskich, magisterskich oraz doktoranckich).

Finał tegorocznej rywalizacji odbył się 29 września br. podczas najważniejszej w świecie SPE konferencji ?SPE Annual Technical Conference &Exhibition? w Houston. Uczestniczyło w nim 12 zwycięzców ?SPE EuropeanRegional Student Paper Contest? ? regionalnych edycji konkursu.

Przypomnijmy, że Edyta Mikołajczak jest laureatką ?SPE EuropeanRegional Student Paper Contest? w Budapeszcie.

edyta2